5G Teknolojisi ve Yönlendirici


5G teknolojisi, çok çeşitli sektörlerde çalışan müşteriler için bir fırsatlar dünyası yaratıyor. Birçok endüstriyel ortamda, ayrı ayrı çalışan çeşitli alt sistemler arasında bağlantı oluşturmanız gerekecektir. Endüstri 4.0 daha fazla sistem uyumluluğu sağladı ve artık 5G, üretkenliği artıran daha hızlı, daha güvenilir veri iletiminin elde edilmesine yardımcı olabiliyor. Akıllı Şehirler ve enerji yönetimi gibi altyapı ve enerji uygulamaları da 5G teknolojisinin getirdiği hız, kapasite ve güvenlikten faydalanabilmektedir.

5G'nin faydaları

Müşteri vakası


Dünyanın en büyük yarı iletken çip üreticisinin dijitalleştirilmesi
Şirket, dünyanın en büyük yarı iletken çip üreticisi ve Tayvan'ın en büyük şirketlerinden biridir. Beijer Electronics ve Korenix, büyük veri ve tahmine dayalı bakım kullanarak üretim kapasitelerini artırmak amacıyla şirketin üretim süreci için işbirliği içinde bir dijitalleştirme çözümü sağladı.

Beyaz kağıt
5G ve endüstriyel otomasyonun geleceği


5. nesil mobil ağ geldi ve yaşam tarzımızı değiştirme potansiyeline sahip. 5G'nin yüksek veri hızları sunma yeteneği, ultra düşük gecikme süresi ve devasa ağ kapasitesiyle birleştiğinde, güçlü, hızlı ve güvenilir bağlantıya dayanan cesur teknik ilerlemelere halihazırda öncülük ediyor. 5G aynı zamanda kişisel ve ticari iletişimi de geliştirerek işletmelerin veri paylaşımı ve korunması açısından çalışma şeklini değiştiriyor.

 

Bu makalede şunlara bakılmaktadır:

  • Endüstriyel ortamda özel 5G ağları
  • Beijer Elektronik ve 5G teknolojisi

JetWave 2512-WIFI 5G yönlendiricimiz


Küresel 5G/4G hücresel bağlantılara ve 2,4G WIFI'a sahip endüstriyel ince boyutlu hücresel yönlendirici/IP ağ geçidi

 

  • Küresel 5G/4G hücresel bağlantılar
  • Operatör sağlayıcı yedekli çift SIM
  • 2 x Giga bağlantı noktası yönlendirme/köprüleme
  • VPN/Güvenlik Duvarı/DMZ ve güvenli VPN bağlantısı
  • IEEE 802.11n 2.4G WIFI, 2T2R MIMO'ya kadar, 300 Mb/sn
  • Çift 24V(9~36V) DC yedekli
  • Geniş sıcaklık, ağır endüstriyel sınıf tasarım
  • PoE PD (48V) güç girişi

JetWave 2512'nin temel özellikleri

Ultra hızlı 4G/5G ağı


JetWave 2512, 1 Gbps'ye kadar 5G NR ve 4G LTE DL hızlarını destekler. Geniş spektrumlu bant genişliği internet hızlarını hızlandırır ve birinci sınıf ve zamana duyarlı bağlantı hizmetleri için ağ gecikmesini azaltır. JetWave 2512 ayrıca geniş bir uygulama yelpazesi için LTE FDD/TDD ve WCDMA dahil çok bantlı bağlantıyı da destekler.

Güvenli uzaktan bağlantı


JetWave 2512, güvenli uzaktan bağlantı için VPN'yi destekler. VPN, genel internet üzerinden merkez ofis ile uzak siteler arasında güvenli iletişim sağlar. VPN sunucusu olarak JetBox 5630'u seçin, VPN istemcisi olarak JetWave 2512 ideal güvenli uzaktan bağlantı çözümüdür.

Geniş bant yük devretme


JetWave 2512, Ethernet veya Wifi'yi birincil internet olarak kullanacak ve bir kesinti durumunda 4G/5G'ye yük devredecek şekilde yapılandırılabilir. Çekirdek ağlara bağlantı için IPSec, OpenVPN ve GRE protokolleri kullanılabilir.

5G/4G LTE yedekliliği için çift SIM bekleme


JetWave 2512, 5G/4G LTE yedeklemesi için çift SIM beklemeyi destekler. Birincil SIM bağlantısı başarısız olduğunda ikinci SIM, diğer operatör sağlayıcısına bağlanır.