Hadron Xtorm serisi

 

Hızlı: üstün işlem hızı ve yüksek performanslı protokoller
Dayanıklı: kritik ortamlarda çalışma için dayanıklı tasarım
Güvenilir: yedekli ve özel giriş ile çıkış modülleri

Enerji üretimi, geçiş ve dağıtım çözümü: Hadron Xtorm - IEC 61850 ve IEC 61131-3 gibi uluslararası standartlara uyumlu tasarlanmıştır, bu segmentteki uygulamalarda çığır açan bir yenilik getirmiştir.

Hadron Xtorm birkaç yıldır sektörde bulunan bir ürün olan konsolide Hadron serisinin çıktısıdır. Ürün geniş bir kurulum tabanı kazanmış ve üzerinde çok çeşitli uygulamalar geliştirilmiştir. Ürün aynı şaside yedekli güç kaynağı ve yedekli CPU'lar gibi göze çarpan özellikler sunar. Ayrıca DNP3 ve IEC 61850 (MMS ve GOOSE) gibi ana protokollere sahiptir ve dijital koruma etkinliklerini gruplandırarak uzaktan kontrol gereksinimlerini karşılar.

Hadron Xtorm modüler mimarisi güçlü bir 32 bit CPU ve deterministik yüksek hızlı Ethernet veri yolu ile birleştirilen ve birçok uygulama için gereksinimleri karşılayan çok çeşitli giriş ve çıkış modülleri sağlar.

Hızlı

 

Mimaride mükemmellik

Hadron Xtorm Serisi güç uygulamalarındaki zorlukların üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. Ürün görüşte ve kurulum, devreye alma ve bakım gibi hızlı saha işlemlerinde odaklanmayı
kaybetmeden yüksek performans, kullanılabilirlik ve bağlantı özelliklerine sahiptir. Serinin CPU'su, bu uygulamalarda kullanılan en yeni ve modern protokollerin
gerekliliklerini karşılamak için 32 bit PowerPC ile hızlı veri işleme ve iletişimini temel alır. Ayrıca uygulama saklama, incelemeler, kaynak kodu ve PDF'ler, görüntüler vb. gibi diğer önemli dosyalar için yüksek bellek kapasitesi vardır. Yüksek veri aktarım hızlarına sahip Hadron Xtorm Serisi mimarisi Ethernet tabanlı modern belirleyici bir veri yolu ile
kısa süre içinde çok sayıda giriş ve çıkış noktasının güncellenmesini sağlar. Ayrıca eklenen yeni teknolojiler zaman açısından kritik uygulamaların gerçekleştirilmesini de sağlar.

Yüksek hızlı uygulamalara yönelik kaynaklar

CPU'da çevrimiçi programlama, yüksek bellek kapasitesi ve iki seri kanal gibi entegre özellikler mevcuttur. Programlama ve IEC 61850, DNP3, IEC 60870-5-104, OPC DA ve MODBUS TCP ağları için kullanılmaları amacıyla altı Ethernet portu yer alır. Tanılama için dahili bir web sunucusu vardır. Uygulama kaynak kodu saklama ve program güncellemesine yönelik bellek kartı CPU'nun özelliklerini entegre eder.

 

Dayanıklı

 

Zorlu ortamlar için tasarlandı

Hadron Xtorm Serisinin tasarımı, zorlu ortamlarda kullanılmasını sağlayacak şekilde son derece dayanıklıdır. Daha fazla dayanıklılık için tasarlanan cihaz mekanik titreşim ve daha geniş çalışma bir çalışma sıcaklığı aralığı bulunan odalara kurulabilir. Seri elektrik santralleri, enerji üretim tesisleri ve büyük elektrikli cihazların yakınındaki uygulamalar için uygundur. Son olarak bu uygulamalarda yaygın olarak bulunan elektromanyetik gürültü ve elektrostatik boşalmalara karşı yüksek bağışıklığa sahiptir. Tasarımı kurulum ve bakım prosedürlerinden ödün vermeden bu imkanları sunar.
 

Pratik ve yüksek yoğunluklu

Hadron Xtorm Serisi geniş bir G/Ç modülü ve özel modül yelpazesine sahiptir. Yüksek nokta yoğunluğu ve grafik ekranı kullanıcının her noktanın ve tanılamasının durumunu kontrol etmesini sağlar. Bu bilgilere CPU, ağ protokolleri veya MasterTool Xtorm konfigürasyon aracı erişebilir. Ürünü ele almak için araçlara gerek yoktur. Terminal blokları çıkarılabilir ve sahada kablo döşeme için yaylı bir takma sistemi sayesinde kolayca kurulabilir.

Garantili kullanılabilirlik

Seri yedekli veya yedekli olmayan birkaç mimari sunarak basit ila büyük ve karmaşık projelerde kullanıma imkan verir. Ayrıca çalışırken değiştirilebilirlik özelliği modüllerin sistemin gücünü kesmeden değiştirilebilmesini kolaylaştırır. Bu durdurulamayan sistemler için çok önemli bir özelliktir.

 

Güvenilir

 

Eksiksiz bir araç

MasterTool Xtorm kullanıcı uygulamaları aracının konfigürasyonu, programlanması, simülasyonu ve hatalarının ayıklanması için kullanılan bir araçtır. Yazılım, esneklik ve kullanım kolaylığı sunarak CPU'da yer alan iletişim protokollerinde eşlenen modüllerin veya değişkenlerin parametrelerinin oluşturulması için elektronik tablolarla veri aktarımına imkan verir. Protokoller ve entegre hizmetler arasında MODBUS RTU, MODBUS TCP, DNP3, IEC 60870- 5-104, IEC 61850 (GOOSE ve MMS), OPC DA ve zaman senkronizasyonu ve elbette grafiksel olarak ayarlanabilen olay gruplandırma yer alır. MasterTool Xtorm'da bir projenin kolayca konfigüre edilmesine yardımcı olan özel editörler bulunur. Grafiksel kullanıcı arabirimi hızlı ve kolay bir kurulum sağlar, ayrıca kullanıcıya fiziksel konum ve her modüle ait bilgilerle uygulamanın mimarisine ilişkin eksiksiz bir görünüm sunar. Bu, geliştirmeyi hızlandırır ve mühendislik maliyetlerini azaltır.

 

Karmaşık tanılama

Her modülde bulunan tanılama düğmesi, Tek Dokunuşla Tanılama (OTD) özelliğine sahiptir. Bu özellik çıkışlardaki bir kısa devre, IP adresi ve alfa sayısal etiketler gibi gelişmiş sistem bilgilerini göstermenin yanı sıra devreye alma faaliyetlerinde yardımcı olur ve bakım zamanında teknik belgelerle uğraşmamanızı sağlar. Ekranda Elektronik Etiket (ETD) işleviyle bağlantılı olarak CPU'nın grafik ekranındaki alfa sayısal etiketlerin G/Ç modülünde görselleştirilmesine imkan verir.

 

 

 

Konfigürasyon ve programlama

IEC 61131-3'te belirlenen programlama dilleri iki türe ayrılmıştır: Grafiksel ve metne dayalı. Ayrıca IEC 61850 iletişimi için yeni bir konfigürasyon aracına sahiptir. Aynı araçta tamamen entegredir. Bu, IEC 61850 iletişimi konfigürasyonunu çok daha hızlı ve verimli hale getirir. Bu özellik ile Mantıksal Düğümler, Veri Kümeleri ve Raporların yanı sıra SCL dosyası içe ve dışa aktarma işlemleri aracılığıyla diğer IED'lerle GOOSE iletişimini konfigüre edebilirsiniz.

Diller arasında FBD (İşlev Blok Şeması) işlev bloğu çağrılarına göre, CFC (Sürekli İşlev Tablosu) ise FBD'ye benzer şekilde ancak numaralandırılmış bir yürütme sırasıyla vurgulanabilir. SFC (Sıralı İşlev Tablosu), geleneksel LD (Merdiven Şeması), metne dayalı IL (Talimat Listesi) ve ST (Yapılandırılmış Metin) de kullanılabilir.

 

Kataloğu indirin